اسلاماسلامی بیداریفارسی مقالات

جن چیست؟ ؛ حقیقت جن از دیدگاه اسلام

واقعه کربلا ، به درستی فرهنگی بسیار بزرگ و پر بار و پر نکته است که درس های بزرگی به ما داده و می دهد.

شاید یکی از اتفاقات جالبی که ما کمتر درباره آن شنیده باشیم، ارائه کمک جن ها برای یاری امام حسین علیه السلام باشد.

هر گاه که در این چند وقت بنا بود از جن و مشکلات ناشی از آن چیزی ارائه دهیم مدام با این سابقه ذهنی مواجه می شدیم که عده ای از این مطلب و بیان آن اظهار ترس می کردند!! اما حقیقت ارتباط ما با جن چیست؟

شاید ما مراقبت هایی را از قدیم و نسل به نسل شنیده و دیده باشیم که خیلی از اوقات علت آن را هم متوجه نشده باشیم ولی با سابقه دینی، و اعتقادی که به آن داشتیم آن کارها ر انجام می دادیم.

شاید برای شما جالب باشد اما چند چیز که تا کنون به طور معمول انجام می دادیم و علت آن را نمی دانستیم -و شاید بعضی وقت ها می دانستیم اما نه خیلی روشن- همین مسئله جن بوده باشد. از جمله این موارد که خیلی برای ما آشنا است موارد زیر می باشد:

اذان و اقامه در گوش نوزاد

بسم الله ابتدای غذا

باقی گذاشتن مقدار کمی گوشت روی استخوان بعد از غذا

بلند گفتن اذان در خانه

گذاشتن قرآن در تاقچه

و…

واقعیت تلخی در این موضوع واقعا آزار دهنده است. وقتی ما از فرهنگ اهل بیت و سنت گذشتگان خود فاصله گرفتیم و از طرفی غرب موقعیت را آماده دید که ما را با وسائل مختلف از جمله فیلم های ترسناک ، بازی ها و… از جن بترساند، وضعیت ما به این چیزی تبدیل می شود که الان شاهد آن هستیم!

این عقده را مدتی در دل داشتم که بگویم ای مردم خوب و شریف! ای کسانی که ارادت و عشق به اهل بیت دارید! ای دوست داران طب اسلامی! به یک تذکر گوش دهید : باور کنیم و بار کنیم که تعدادی از بیماری های ما از آسیب جن است و به همان سادگی که ما متوجه نشدیم و بیمار شدیم، مطرح کردن و تذکر مراقبت های جن هم ترسی ندارد.

وقتی ما می توانیم اجنه خوب را با رعایت نکاتی ساده محافظ خود قرار دهیم! وقتی می توانیم با رعایت نکاتی ساده خودمان و خانواده یمان را از مشکلات بزرگی نجات دهیم چرا با چیزی وهم انگیز و غیر منطقی خودمان را در تنگنا و محرومیت قرار می دهیم؟!

بله این واقعیت دارد که اجنه ای که در کربلا بودند و می خواستند به امام غریبمان کمک کنند، از اجنه مشهور و معروفی بودند که اسم و مشخصات آن ها معلوم و روشن است!

حتی اگر کسی روایات این موضوع را قبول نکند، یک سوره درباره جن را چه می کند؟ مسجدی که در مکه هست و مسجد اجنه نام دارد که پیامبر اسلام (ص) با جنیان عهد و پیمان بست را چگونه انکار می کند؟

این درد را باید کجا برد و به چه کسی گفت که آن چه درباره جن فکر می کنیم یک سری اوهام است که با خطاهای ساده خودمان جدی و ترسناک شده است!

تنها راه چاره این است که به این فکر کنیم : از ترس ما از جن چه کسی سود می برد؟ خودمان سود می بریم یا شرکت های دارو سازی که میخواهند با آسیب ما و دچار شدن ما به ام اس، دیستروفی، تشنج، صرع و… هزینه های نجومی به جیب بزنند؟

آن ها که خود منکر جن هستند می خواهند ما هم از مکتب رهایی بخش اسلام جدا شوییم و گوش به حرف آن ها باشیم.

شک نکنیم کسانی برای تک تک تصمیمات ما برنامه دارد. پس منطقی و به دور از این که در زمین دشمن بازی کنیم با رعایت نکاتی ساده ، سلامت خود و نسل مان را تضمین کنیم.

توصیه های مراقبت از آسیب جن به زودی به عرض شما عزیزان خواهد رسید.

Tags
Show More

admin

Shia in Islam is providing authentic values of islamic world

Related Articles

جواب دیں

آپ کا ای میل ایڈریس شائع نہیں کیا جائے گا۔ ضروری خانوں کو * سے نشان زد کیا گیا ہے

Close